Hollanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hollanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hollanda Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu pasaport ve kişilik kimlik bilgileri yanında seyahat ile ilgili bütün detayları içermesi gerekmektedir. Kişinin seyahat nedenine bağlı olarak seyahatin başlangıç ve bitiş tarihlerinin, Hollanda ülkesi için vize talep dilekçesinde ibraz etmiş üzere tarihler ile tutarlı olmasında fayda vardır.

 

Hollanda Schengen vize başvuru formu içerisinde yer alacak olan tüm bilgilerin ilk gidilecek olan ülke bölümü için oldukça önemli bir konudur. Ancak kişi başka bir Schengen ülkesine ya da ülkelerine seyahat gerçekleştirmek istiyor ise, bu ülkelerin gidilecek olan ülke bölümü adlarını belirtmesi gerekmektedir. 

Hollanda vize başvuru formu doldurulduktan daha sonra ilk gidilecek olan ülkenin başka bir Schengen üye Ülkesi olması kişinin olumsuz Bir sonuç almasını da artırmaktadır. Ancak daha önceden alınmış bir Schengen vizesi mevcut ise, bunuda ilgili bölümde bile etmesinde fayda vardır.

 

Bütün bu detayların yanı sıra kişi daha önceden alınmış bir Schengen vizesi ne sahip ise, pasaportunu ilgili sayfalarındaki fotokopileri nde Hollanda turistik vize başvurusunda beyan etmesi gerekebilmektedir. Bu form içerisinde verilecek olan bilgiler kişinin kimlik bilgileri ile tutarlı olması kişinin en büyük referansıdır. Bir diğer vize evraklarında da geçmekte olan pasaport bilgileri ve aynı zamanda numarası geçerlik tarihi seyahat bitiminden itibaren en az üç ay daha olması gerekmektedir.

 

Aynı zamanda Hollanda vize başvuru formu içerisinde kişinin beyan etmiş olduğu bilgilerin, Schengen anlaşması gereğince veritabanına kayıt edilmektedir. Ve veritabanı içerisinde beş yıl süre ile kişinin biyometrik bilgileri saklanmaktadır. Schengen vize süreleri ise doğru kullanım oranlarına göre adım adım ilerlemektedir. Kişinin ilk Schengen vize başvurusu için uzun süreli vize alması, istisnai durumların kapsamı dışarısında mümkün değildir. Uzun süreli Hollanda vizesinde başvuru formu içerisinde kişinin ibraz etmiş olduğu bilgilerin kendi bilgileri ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir. Ayrıca uzun süreli Hollanda Schengen vize talebi içinde bilgiler gözününde bulundur unmalıdır. Kişinin Hollanda vize başvuruları tamamlandıktan sonra da otel ve uçak biletini satın alması gerekmektedir. Ancak başvuru formu içerisinde beyan edecek olan otel ve uçak bilgilerini satın alması gerekmez sadece rezervasyon yapması kişi açısından yeterli olacaktır.

 

Ayrıca Hollanda vizesi kendi dilinde ve İngilizce dilinde olarak hazırlanması gerekmektedir. Bu başvuru formu içerisinde kişi dilerse Türkçe açıklamalarda da bulunabilme hakkına sahiptir. Türkçe karakterler kullanmasında kişinin herhangi bir sakıncası yoktur. Türkiye ülkesinin sınırları içerisinde ikamet ediliyor ve Kişi Türkiye’de bulunan yetkili makamlar aracılığı ile başvurusunu yaparak vize merkezleri ya da vize firmalarına randevu alarak başvuruda bulunabilmektedir.

 

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, Hollanda vize başvuru formunu hazırlayacak olan ve istenilen talepleri de dolduracak bir başvuru sahibi evrakları ile teslim edilecek olan belgelerin niteliğini doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı Hollanda vize başvuru formunu dolduracak olan şahıs, kendilerine verilmiş olan randevu saatinde ve gününde başvuru merkezi nde formu ile beraber diğer evrakları konsolosluk yetkilerine ibraz etmesi gerekmektedir.

 

Daha sonra belirli bir süreç ve birçok Prosedür gözden geçirildikten sonra vize onaylanır ya da onaylanmamaktadır. Kişinin eksik evrak ve yanlış bilgilerin beyanda bulunmasında vize başvuru süreci değerlendirmesi olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Tam olarak bu noktada ise vize başvuru formu içerisinde yer alacak olan tüm bilgilerin, diğer evrakdaki bilgiler ile uyumlu göstermesi oldukça dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Hollanda vize başvuru formunu dolduracak olan şahıs, ıslak imzasını başvuru formunun ilgili bölümüne atması talep edilmektedir. Hollanda vize başvuru formunun Hollanda’nın dilinde ve İngilizce olarak hazırlanmış olmasının yanı sıra kişi Türkçe açıklamalarda da bulunabilmektedir.Kişinin Türkçe dilinde açıklamalar bulunmasında herhangi bir problem bulunmamaktadır. Kişiler yeminli tercümanlardan vize başvuru formunun Hollanda dilinde hazırlaması için destek talebinde bulunabilmektedir. Ayrıca bu kişi açısından da oldukça güzel bir zaman kazandıracaktır.

 

Kişinin vize başvuru formu tükenmez kalem ve büyük harfler ile doldurulması gerekmektedir. Ardından diğer evraklarda yer alacak olan bilgiler ile tutarlılığını koruyacak nitelikte olması da oldukça büyük bir önem göstermektedir. Tükenmez kalemin dışında işte kurşun kalem ile doldurulan Hollanda vize başvuru formu belgesi yetkililer tarafından kabul edilmemektedir. Yetkili mercilerin belirlemiş olduğu ölçülerde olan biyometrik fotoğraf ise formun fotoğraf bölümüne yapıştırılarak vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunacak bir şekilde o bölüme de imza atması talep edilmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin atacak olduğu imzanın, pasaportunda bulunan mevcut imza ile aynı olması yetkili makamların dikkatini çekecektir.

 

Bu nedenle kişi Hollanda vize işlemleri aşamasında birbiri ile de aynı olan imzaları kullanmaya özen göstermesi gerekmektedir. Kişinin Bizzat yapacak olduğu kısa süreli Hollanda vize başvuruları yetkili makamlar tarafından kabul görmektedir. Bu nedenden ötürü kişiye kısa süreli seyahat nedeniyle Hollandaya gidecek vize türü çıkmaktadır. Ancak kişi uzun süreli nedenler için Hollandaya gitmek istiyor ise, başvurudan şahsen konsolosluklara ya da büyükelçilikleri yapması gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri uzun süreli yapılacak olan beş oturum talebi ile almak istenilen vizeler için aracılık yapmamaktadır. Kişi bu vizeler için direkt yetkili mercilere başvurulması gerekmektedir.

 

Hollanda Parmak İzi İşlemi

Kişilerin son 3 yıl içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almamış ise, vize başvuruları esnasında parmak izi kaydının vermeleri gerektiği için randevu sırasında bizzat başvuru merkezlerine gitmesi gerekmektedir. Bu durumdan kaynaklanarak kişi seyahat nedenini ve kişisel bilgilere göre oluşturulmuş olan biz evrak listesini müşteri temsilcisi tarafından hazırlanarak kişileri sunulmaktadır. Kişilerden gelen evrakların uygunluk kontrolü müşteri temsilcileri tarafından sağlanmaktadır ve başvuru dosyası hazırlanmaya başlanmaktadır. Planlanan bu seyahatte herhangi bir gecikme yaşanmaması adına, dikkat edilerek Hollanda vize randevusu da müşteri temsilcileri tarafından sağlanmaktadır. Başvuru sahibinin, belirtilmiş olan randevu gününden en fazla bir saatliğine başvuru merkezinde bulunması yeterlidir.

 

Hollanda Vizesi Gerekli Evrakların Belirlenmesi

Hollanda vize işlemleri adına gerekli olan evraklar iki farklı kategoride yer almaktadır. Bunlardan birincisi seyahat nedeninin belirlenmesi hazırlanması gereken evraklardır. Seyahat nedeni aşağıdakilerden herhangi biri olabilmektedir.

90 günü aşmayacak bir şekilde kişiler kısa süreli Hollanda seyahatinde veriliyor ise, turistik vizesi ve ticari vizesi gibi işlemler için Schengen vizesi alabilme hakkına sahiptir. Ancak kişi özel bir pasaporta sahipse Türkiye vatandaşları Hollanda ülkesi için gerçekleştirecek oldukları seyahatlerden önce pasaportlarını geçerlik süresini dikkat etmesi gerekmektedir. Hollanda ülkesine turistik ve ticari amaçlar doğrultusunda kısa süreli 90 günü aşmayacak ziyaret planları için pasaportları da geçerli ve çok girişli Schengen vizesi bulunmuyor ise, Hollanda vize işlemlerini tamamlamadan ülkeye giriş yapamamaktadırlar.

 

Hollanda Vizesi Muafiyeti

Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaporta sahip olan kişiler 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Schengen bölgesine Hollanda vize işlemleri için muaf tutulmaktadırlar. Kişilerin pasaportlarının geçerlik süresi ve seyahati sonlanma tarihinden sonra en az üç ay olması gerekmektedir.90 günden fazla gerçekleştirilecek seyahatler için eğitim, çalışma, aile bildirimi gibi durumlardan dolayı kişi vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Başvuruları doğrudan başvuru Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

Hollanda Vize Başvuru Formu S.S.S

Hollanda vizesi başvuru formu nedir?

Hollanda vizesi başvuru formu, Hollanda vizesi başvurularında resmi ve en önemli evraklardan biridir. Hollanda vizesi başvuru formu seyahat edecek olan kişiyi genel olarak Hollanda Konsolosluğu’ na tanıtan, kişinin seyahat nedenini kısaca açıklayan, başvuru sahibinin Hollanda’ da masraflarını nasıl karşılayacağını dair bilgi veren resmi bir evraktır.

Hollanda vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?

Hollanda vizesi başvuru formu başvuru sahibi tarafından kişisel evraklarına uygun olarak doğru beyanlarla doldurulmalıdır. Başvuru sahibi formu doldururken seyahat planını doğru biçimde forma yansıtmalı ve ülkede kişisel masraflarını nasıl karşılayacağına dair doğru bilgiler vermelidir.

Hollanda vizesi almak için ne yapmalıyım?

Hollanda vizesi almak isteyenlerin öncelikle ülkeyi seyahat nedenine göre vize başvuru evraklarını listesine tam olarak çıkartması gerekir. Vize tarihleri kesin olarak belirlendikten ve evraklar hazırlandıktan sonra Hollanda vizesi başvuru formu doldurularak Hollanda vizesi başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevuda eksiksiz hazırlanmış bir dosya ile şahsen hazır bulunulmalı, parmak izi kaydı bırakılmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu