Hollanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hollanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hollanda Vizesi 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hollanda Vizesi Ne Kadar Tutar?

Bir Hollanda büyükelçiliği veya konsolosluğuna vize başvurusunda bulunduğunuzda, bir ücret ödemeniz gerekir. Bu ücretler sizin bulunduğunuz ülkenin vergi sistemine göre değişebilmekte olup ülkeler arası anlaşmalara da bağlıdır. Vize alırken farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Örnek olarak bir firma ile anlaşarak tüm süreçleri onların takip etmesi ile daha rahat bir vize alma süreci geçirebilirsiniz.

Tabi ki bu firmalarla çalışmanın da ek ücreti olacaktır. Vize acentesi gibi harici bir hizmet sağlayıcı aracılığıyla başvurursanız, sağlayıcıya ekstra bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bu ücretlerin dışında sadece vizeye ödenen ücretler de son zamanlarda kur seviyesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ücretler sene başında belirlenmektedir. Vize ücretlerinde toplamanız gereken belgeler de bulunmaktadır. Bu belgeler de bazı durumlarda ek ücrete sebep olabilmektedir. Vize alım sürecinde bazı başvuranlardan ücret talep edilmemektedir. Bu özel başvurular ise şöyledir:

 • 6 yaşın altındaki çocuklar;
 • Öğrenim veya eğitim amaçlı kalışları üstlenen okul öğrencileri, öğrenciler, lisansüstü öğrenciler ve eşlik eden öğretmenler;
 • Bilimsel araştırma yapmak veya bilimsel bir seminere veya konferansa katılmak amacıyla seyahat eden araştırmacılar;
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür veya eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş ve altı kar amacı gütmeyen kuruluşların temsilcileri.

Her başvurudan, vize ücretinin yanı sıra 21 € (KDV dahil) hizmet harcı alınmaktadır. Bu ücret nakit ve Euro olarak ödenmelidir. Aşağıda vize işlemlerinde Hollanda konsoloslukları tarafından belirlenmiştir. Bu ücretler aşağıdaki gibidir:

 • Fotokopi ücreti (%18 KDV dahil) 1 TL
 • Fotoğraf hizmeti (%18 KDV dahil) 25 TL
 • Kurye hizmeti (%18 KDV dahil) 65 TL
 • Başvuru Sonrası Kurye (%18 KDV dahil) 65 TL
 • VİP servis ücreti (%18 KDV dahil) 300 TL
 • Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahil) 45 TL
 • İnternet Kiosk 20 TL
 • Erken Saat Başvurusu 160 TL
 • SMS Hizmeti 5 TL şeklindedir.

Hollanda Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Vize işlemlerine başlamadan önce hangi çeşit vize almak istediğinize karar vermeni gerekmektedir. Birçok farklı amaca uygun vize bulunmaktadır. Bu çeşitler şöyledir: Hollanda Schengen Vizesi, Uzun Süreli Hollanda Vizesi, Hollanda Express Vizesidir. Hollanda’ya 90 günden kısa süreli olarak ziyarette bulunacaksanız Schengen vizesi alabilirsiniz. Schengen ülkelerinden biri olan Hollanda’ya Shengen vizesi ile seyahat edebilirsiniz.

Fakat 90 günden uzun seyahatler için Hollanda yönetimi uzun süreli Hollanda vizesi talep etmektedir. Hollanda Ulusal Vizesi ya da Hollanda D vize olarak anılan Uzun süreli Hollanda Vizesi için başvuruları Hollanda konsolosluğundan yapılmaktadır. Hollanda Express vizesi ise çok kısa süreli ve acil olarak hızlı bir şekilde verilen ve acil işlerde kullanılan kullanılması için tasarlanmıştır.

Alacağınız vize çeşidi belirlendikten sonra her vizenin çıkacağı süre farklıdır. Uzun süreli vizeler oturma izni gibi olduklarından çok daha uzun sürebilmektedir. Vize alma sürecini etkileyen en önemli unsur da vize için gerekli belgelerin tamamlanmasıdır. Belgelerde bir eksik olduğunda vizeyi almak o kadar ertelenecektir.

Başvurabileceğiniz en erken, seyahat etmeyi planladığınız tarihten 6 ay öncedir. Denizciler, planlanan seyahat tarihinden 9 ay önce başvurabilirler. En geç 15 iş günü önceden başvurmalısınız. Çoğu durumda, başvurunuzun başarılı olup olmadığı 15 takvim günü içinde size bildirilecektir. Ancak, bazen, örneğin fazladan belgeler gerekliyse, 45 güne kadar sürebilir. Bu sebeple bir ajans ile çalışırsanız eksik belge veya oluşabilecek diğer sorunlar başvuru sürecinin öncesinde tespit edileceği için konsoloslukta bürokrasinin sebep olduğu gecikmeler olmadan çok daha makul sürelerde İngiltere vizesi gibi  vizenize ulaşabilirsiniz.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu