Hollanda Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hollanda Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hollanda Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hollanda Vize

Hollanda vize işlemi için bu ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşları için vize almaları şarttır. Ancak Hollanda ve Türkiye arasında vize uygulamaları çerçevesinde kişinin eğer yeşil pasaportu, gri pasaportu veya diplomatik pasaportu varsa o zaman vize almasına gerek kalmaz. Söz konusu olan bu pasaportlar geçerlilik süreleri hesaba katılarak seyahat halindeyken 3 aya kadar geçerlidir. Genel kullanımlar ise 10 yıla kadar devam eder. Böylece yukarıda sayılan pasaportlar kullanıma açık hale gelir.

Hollanda Amsterdam Vizesi Hakkında

Amsterdam için vize almak için Schengen bölgesine üye olan ülkeler arasında yer almak gerekir. Bu yüzden Hollanda’ya kısa süreli seyahat edecek olan kişiler Schengen vizesine başvuru yapmalıdır. Daha sonra işlem tamamlanınca seyahatleri otomatik olarak başlayabilir.

Uzun Süreli Hollanda Vizesi Almak

Amsterdam transit vize ile kısa süreli Hollanda seyahati yapacağınız gibi uzun süreli seyahatler de gerçekleştirebilirsiniz. Uzun süreli derken bu süre 90 günden daha fazla olacak bir süreyi kapsar. Bunun için özellikle Hollanda vize işlemi yapılmalıdır. Aksi takdirde seyahat aşamasında zorluk yaşayabilirsiniz. Uzun süreli Hollanda vize başvurusu için Hollanda konsolosluğu ya da Hollanda büyükelçiliği ile yapılır. Bu vizeye diğer adıyla D vizesi de denir.

Çalışma vizesi, oturma vizesi, eğitim vizesi gibi vize türleri uzun süreli vize işlemleri içine girerler.

Hollanda Amsterdam Express Vize

Amsterdam vizeli mi diye soruyorsanız eğer vize ile gidip gelinir. Ayrıca vize işlemi yaparken Amsterdam’a gitmek istediğinizi bu aşamada belirtmelisiniz. Hollanda express vize için acil olarak seyahat zorunluluğu olanlar başvuru yaparlar. Bu başvuru işleminde biyometri işlemleri başvuru tarihini takip eden ilk randevu gününe verilir. Bu süreç asgari bir zaman dilimi içinde tamamlanır.

Amsterdam Vizesi Başvuru İşlemleri

Amsterdam vize başvurusu için ilk olarak Hollanda konsolosluğuna, Büyükelçiliğine veya vize danışma merkezine başvuru yapılır. Bu sayede süreç başlatılmış olur. Hollanda konsolosluğu kısa süreli başvuruları kabul etmez.  Onun için uzun süreli başvurularda işlem yapılır. Bunun dışında birçok vize işlemini vize başvuru merkezi aracılığı ile sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Hollanda uzun süreli başvurular kapsamına aile birleşimi, çalışma, eğitim, oturma vs. girer. Bunları da belgeleyerek konsolosluğa başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vizede Biyometri Uygulaması

Hollanda vize başvuru işlemi aşamasında biyometrik bir tarama istenir. Bu parmak izi taraması olarak karşınıza çıkar. Bu sistem ile kişinin tüm bilgileri açığa çıkarken öte yandan sahte kimlik kullanma gibi bilgiler de ifşa edilir. Bu işlem parmak izi merkezleri ile tespit edilerek anında vize başvuru merkezine gerekli bilgi gönderilir. Biyometri işlemi 2014 yılından beri Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Biyometri işlemi bugün İtalya, Almanya, Avusturya, Çek cumhuriyeti, Belçika, Danimarka, Estonya, İzlanda, İsviçre, İsveç, Hollanda, Fransa, Malta, Norveç, Yunanistan, Slovenya, Slovakya ve daha birçok ülkede kullanılan bir uygulamadır.

Vize Başvurunda Önemli Hususlar

 • Amsterdam vize başvurusu için önemli hususlar ön plana çıkar. Öncelikle pasaporta vize işlenmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Aksi durumda kişi yeni pasaport çıkarmak zorunda kalabilir.
 • Kullanılacak pasaport son 10 yıl içinde çıkartılmış olmalı. Geçerliliği de Hollanda vizesi geçerlilik tarihi bitiminde 3 ay sonrasına kadar korunmalıdır.
 • Vize başvurusu resmi tatillerde yapılmaz. Sadece Türkiye için değil Hollanda için de resmi günler bilinerek ona göre başvuru işlemi yapılmalı. Aksi halde vize işlemi uzayabilir.
 • Amsterdam vize başvurusu için 18 yaşından küçük olanlar anne ve babaları ile bu işlemi gerçekleştirmek zorundalar. Yasal vasi ile tüm süreç noter huzurunda gerçekleştirilebilir.

Amsterdam Vize Ücreti

Amsterdam vize ücreti merak edilen konular arasında varlığını korur. Eğer başvuru esnasında uzun süreli kalacaksanız bu Konsolosluk tarafında harç ücreti olacak şekilde değişiklik gösterir. Ayrıca vize işlemleri vize hizmet merkez aracılığı ile yapıldığı için ek olarak bu hizmet de bir paraya dönüşür. Vize ücreti turistik vize, ticari vize, uzun süreli vize olacak şekilde değişiklik gösterir. Hollanda vize ücreti her yıl değişiklik de gösterir. Amsterdam vize ücreti 2020 verilerine göre

 • Turistik vize için ücret 382 TL.
 • Harç bedeli ise 152 TL.
 • VİP başvuru hizmeti 300 TL.
 • Başvuru formu doldurma bedeli 35 TL
 • Biyometrik fotoğraf 25 TL
 • Kurye hizmeti 60 TL.

Amsterdam vize ücreti 2020 verileri kapsamında şöyle şekillenir.

 • 0 ve 6 yaş için 116 Euro
 • O ve 6 yaş için eğitim ücreti 50 Euro
 • 6 ve 12 yaş için 116 Euro
 • 6 ve 12 yaş için eğitim ücreti 50 Euro
 • 12 yaş üstü için 116 Euro
 • Eğitim için 50 Euro.

Amsterdam vize fiyatı her yıl değişen fiyatlar baz alınarak ücretler de değişir. Ayrıca fiyatlar Euro sistemi üzerinden yapıldığı için bu ücret Türk lirasına çevrildiği için daha fazla bir maliyet ile karşınıza çıkabilir. Ancak genel olarak küçük çocuklar için genelde daha makul düzeyde bir ücret izlenir. Yetişkinlerde bu fiyat biraz daha fazladır. Ayrıca sadece vize ücreti değil ek dosya ücreti ve işlem ücreti de hesaba katılarak bu fiyat aralığı biraz daha fazla sonuçlanabilir. Amsterdam vize fiyatları diğer ülkelerde değişen vize fiyatları ile güncellenerek her yıl resmi internet sitesi üzerinden duyurulur. Böylece başvuru işlemi yapmadan önce ücretleri inceleyerek bütçenizi oluşturabilirsiniz.

Vizenin Çıkma Günü

Vizenin kaç günde çıkacağı Hollanda konsolosluğu ile belirlenir. Ancak bu süre ortalama7 ile 15 iş günü içinde yapılır. Her hangi bir sorun olmadığı sürece bu süreç içinde işlemler sağlıklı bir şekilde tamamlanır. Ayrıca tatil ve resmi günler bu sürece dâhil edilmezler. Aynı zamanda ilave evrak istediği durumlarda ve mülakata çağırma gibi durumlarda vize çıkış süreci değişebilmektedir. Bununla birlikte aile birleşimi, oturum izni ve çalışma gibi durumlarda bu zaman dilimi biraz daha uzayabilmektedir.

Hollanda Amsterdam Vizesi Ek Giriş ve Çok Giriş Olması Nedir?

Tek girişli durumlarda Amsterdam vize işlemleri ile tek giriş hakkınız olur. Hollanda Schengen bölgesine dâhil olan ülkeleri ziyaret ederken bunun dışında kalan ülkeleri ziyaret edemezsiniz. Çok girişli vize etiketi ile size birden fazla giriş hakkı tanınır. Seyahat etmeniz durumunda çok girişli vize işlemini tercih edebilirsiniz.

Amsterdam Turist Vizesi

Turist vizesi için gerekli olan evrakların bir araya getirilmesi ile anında alınabilir. Bunun için il olarak gerekli olan evraklar.

 • Pasaport
 • Hollanda Schengen vize başvuru formu 
 • Biometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Finansal durumu gösterir belge
 • Başvuru yapan kişinin vize talebini belirten dilekçe

Amsterdam turist vizesi için yukarıda belirtilen evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanıp bir araya getirilerek konsolosluğa ya da vize başvuru merkezine iade edilir. Evrakların sahte olup olmadığı merkez tarafından incelenerek gerekli geri dönüş sağlanır. Sizler de turist olarak Amsterdam’a gidecekseniz her belgeyi eksiksiz bir şekilde hazırlayıp sunmaya özen gösterin. Sadece tek bir belge bile eksik olsa bu süreç vizeye dâhil edilerek uzatılabilir.

Hollanda Schengen Vizesi S.S.S

Hollanda Schengen vizesi mi ister?

Hollanda ülkesine yapılacak 90 günü aşmayacak ziyaretler için Schengen vizesi istemektedir. Hollanda Avrupa Birliği ülkesi olarak Schengen vize politikasını imzalamıştır. Bu nedenle Hollanda’ ya yapılacak kısa süreli seyahatler ancak Schengen vizesi ile gerçekleştirilir.

Hollanda Schengen vizesi ile başka ülkelere gidilebilir mi?

Hollanda çok girişli Schengen vizesi ile Schengen bölgesine Hollanda’ dan girilmiş olmak şartıyla Schengen üyesi ülkeler ziyaret edilebilir. Schengen üyesi ülkeler ve Schengen vizesi politikalarında bu kural tüm ülkeler için geçerlidir.

Transit vize ile Hollanda üzerinden başka bir Schengen ülkesine geçilir mi?

Hollanda transit vize Hollanda’ dan aktarmalı biçimde Schengen bölgesinin dışında kalan bir ülkeye seyahat edebilmeniz için alınmalıdır. Hollanda transit vize ile Schengen ülkesine geçilemez. Üçüncü ülke vatandaşlarının Schengen bölgesini ziyaret edebilmeleri için Schengen vizesi sahibi olması gerekir. Schengen vizesi sahiplerinin Hollanda’ dan aktarmalı geçişlerde transit vize ihtiyacı yoktur.

Pasaportumda geçerli olan çok girişli Schengen vizesi ile Hollanda’ya gidebilir miyim?

Hollanda Avrupa Birliği üyesi ve Schengen Anlaşması kapsamında vize politikası uygulayan bir ülkedir. Hollanda’ ya yapılacak seyahatler için pasaportunda çok girişli Schengen vizesi bulunanlar bu vize ile Hollanda’ ya giriş yapabilirler.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu